Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Argan Yağının Cilt İçin Şaşırtıcı 7 Faydası

Argan Yağının Cilt İçin Şaşırtıcı 7 Faydası

Argan Yağı
Argan yağı, Kuzey Afrika bölgesine özgü olan argan bitkisinin çekirdeklerinden özümlenen veya damıtılan bir bitki yağıdır. Bu yağın, diğerlerinin yanı sıra E vitamini, karotenler, yağ asitleri, polifenolik bileşikler, vanilin asidi ve kateşinler gibi birçok aktif madde ve bileşiğe sahip olduğu bulunmuştur. Genellikle mucize yağ veya sıvı altın denir. Antioksidan bileşiklerin bu yoğunluğu, bu yağı özellikle yüz ve cilt üzerinde doğal sağlık çözümlerinde oldukça yararlı kılar.

Not: Çoğu durumda, yüz için argan yağı kullanmak, sorumlu ve dikkatli bir şekilde kullanmanız şartıyla tamamen güvenlidir.

Argan Yağı Cilt İçin Faydaları
Yüz ve cilt için argan yağının en önemli faydaları şunlardır:

Nemlendirici
Bu yağdaki aktif bileşenlerin birçoğunun cildin derinliklerine nüfuz ettiği bilinmektedir, bu sayede temiz cilde sahip olmak için uygun nemlendirmeye ve beslenmeye izin verir.

Gece Yağı
Argan yağı, çok kuru ve hassas bir cildi koruyan ve nemlendiren, bir gece yağıdır, parlak ve eşit tonlu bir görünüm kazandırır. Hafif bir yağ olma özelliğinden dolayı, argan yağı ciltte yağlı bir tabaka bırakmaz.

Kuru cilt
Mucize yağında bulunan E vitamini ve yağ asitleri, aşırı kuru cilde sahip insanlara faydalı olabilecek derin nemlendirici özelliklere sahiptir. Ayrıca cildin kaşınmasını ve pullanmasını azaltır.

Yaşlanma karşıtı

Bu yağ, vücudun serbest radikallere karşı savunmasını geliştirecek antioksidan bileşenler ile doludur; bu da erken yaşlanmaya, kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine ve diğer lekelere neden olur.

Cilt Toneri ve Aydınlatıcı
Argan yağı cilt tonunu hafifleten tokoferol ve yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağ geleneksel olarak Faslı kadınlar tarafından cildi korumak için kullanılır. Cildin aydınlatma özelliklerinden dolayı cildin pürüzsüz bir görünüm vermesiyle mevcut sivilce izlerini hafifletebilir.

Çatlakların Önlenmesi
Argan yağı, çatlakların iyileştirilmesi ve önlenmesi için en iyi seçimdir. Altın yağı, E vitamini ve kollajen üretmeye yardımcı olan ve cildin elastikiyetini koruyan antioksidanlar açısından zengindir. Birkaç damla argan yağı, çatlakları azaltmaya yardımcı olmak için hamilelik sırasında cilde güvenle sürülebilir. Ancak, hamilelik sırasında herhangi bir yağ kullanmadan önce daima doktorunuza danışın.

Bağışıklık sistemi
Cildiniz vücudun en büyük organıdır ve sürekli dış patojenler ve bakteriler tarafından saldırıya uğrar. Bununla birlikte, argan yağının antibakteriyel doğası yardım etmek için var.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.