Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Argan Yağının Faydaları

Argan Yağının Faydaları

Argan yağı ilk olarak masaj için uygun bir ürün. Tercihen duştan sonra temiz vücuda, avuç içinde ısıtılarak masaj yapılması en tesirli neticesi veriyor. Diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan formda olmadığından vücut tarafından kolayca emiliyor. Üstelik bu sayede masajdan sonra tekrar duş alınması gerekmiyor.

Argan Yağının Cilde Yararları
Kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını sağlar. Sivilce rehabilitasyonunda tesirlidir. Cildin yumuşamasına yardımcı olur. Güneş ışınları, sigara, stres, etraf kirliliğinin negatif tesirlerini ortadan kaldırıp hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinizi canlandırır.

Tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir. Gözaltı kırışıklıklarına tesir eder. Gebelikte oluşan çatlaklarının önlenmesinde yararlıdır. Hem kuru hem yağlı ciltler için kullanıma uygundur. Kuru cildi nemlendirme özelliğinin yanısıra yağlı ciltte ve saçlı derideki yağ bezesi oluşumunu önlemesi açısından da bulunmaz nimet.

Argan Yağının Saça Yararları
Yıpranmış ve donuklaşmış saçlara parlaklık verir. Kırıkların oluşmasını önler. Saçı besler. Uygulanışı: Kafa derisini ıslatacak kadar argan yağını saça uygulayın. Yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika bekleyin. Müddetin nihayetinde saçınızı yıkayın.

Tırnağa Yararları
Kırılgan tırnak yapısını güçlendiren argan yağının uygulaması da kolay: Bir limonun suyunu ve aynı miktarda argan yağını karıştırın. Parmak uçlarını bu karışımda 15 dakika bekletin. Tırnaklarınızın sıhhatli kalması için haftada bir sefer bu metodu uygulamanız yeterli olur.

Argan Yağının Yüze Uygulanışı

Argan yağının daha fazla tesir göstermesi için, yüzünüze sürmeden önce cildinizi temizlemelisiniz. Gün içinde de gece yatmadan önce de sürebilirsiniz. Parmağınızın ucuna birkaç damla argan yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüze nazikçe masaj yaparak yağı yedirin. Yağ alelacele nüfuz edecek ve cildinizi canlandıracaktır.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.