Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Arı Sütü Neden Kullanılır?

Arı Sütü Neden Kullanılır?

Arı Sütü Sağlık Faydaları
Bu arı sütünün sağlık yararları aşağıdaki gibidir;

Kan Basıncını Düzenler
Araştırmalar, kraliyet jölesinde bulunan bazı proteinlerin insanlarda kan basıncı seviyelerini doğrudan etkilediğini ortaya koymuştur. Bu protein hidrolizatı, kan basıncında uzun süreli bir etkiye sahip olabilir. Bu, kan damarları ve kalp üzerindeki stresi azaltmak için vazodilatatör görevi gören içinde bulunan potasyumla birleştirildiğinde, arı sütü kalp rahatsızlıklarını önlemek için harika bir yol gibi görünmeye başlar.

Kolesterol Seviyesini Dengeliyor
Çoğu insan sağlıksız kolesterol ile tatlı, lezzetli yiyecekler ilişkilendirmek olsa da, bu arı sütü ile durum böyle değil. Aslında, araştırmalar sürekli olarak diyetinize eklediğinizin “kötü” kolesterol seviyelerinizde kayda değer bir düşüşe neden olduğunu ve böylece ateroskleroz ve kalp krizi ve inme gibi kardiyovasküler sorunları önlemenize yardımcı olduğunu göstermiştir.

Kısırlık Sorunlarını Tedavisi
Doğurganlık sürecindeki arı sütünün tam işlevi belirsiz olmasına rağmen, insan doğurganlığı üzerindeki etkisinin kraliçenin morfolojisini etkileyen ve cinsel olarak uygun hale gelmesine yardımcı olan protein olan royalactin ile bağlantılı olduğundan şüphelenmektedir. Nedeni ne olursa olsun, erkeklerde doğurganlığı ve sperm hareketliliğini arttırdığı, böylece eşinin gebe kalma şansını arttığı gösterilmiştir.

Kanseri Önler
Arı sütünün içinde bulunan birtakım antioksidanlar vardır, fakat özellikle BPA olarak da bilinen bisfenol A’yı inhibe etme kabiliyeti gösterir. Bu, artan meme kanseri seviyelerine bağlı bir çevresel östrojendir. Bu nedenle, diyetinize yeterli miktarda arı sütü ekleyerek, bu tür kanserleri önleyebilirsiniz.


Enflamasyonu azaltır

Arı sütünün etkileyici vitaminler ve aktif enzimler bunu potansiyel bir anti-inflamatuar ajan yapar. Bununla birlikte, aşırı ısı enzimatik özellikleri bozar, bu nedenle bu tür faydalar için arı sütü alınamaz. Bu nedenle, iltihap ağrısını hafifletmek için vücudun etkilenen bölgelerine masaj olarak uygulayabilirsiniz.

Kilo kaybı
Lesitin, etkili bir şekilde kolesterolü azaltabilen, karaciğer fonksiyonunu artırabilen ve sağlıklı sindirimi kolaylaştırabilen, arı sütünün bileşenlerinden biridir. Tüm bunlar kilo kaybına yardımcı olabilir. Arı sütü ve bu besin takviyesinin protein içeriğinden kaynaklanan geliştirilmiş metabolizması ile birleştirildiğinde, belirli bir kilo kaybı vermek güçlendirici olarak çalışabilir!

Metabolizmayı artırır
Arı sütünün insanların üretemediği gerekli amino asidin 8’ini içerdiği gerçeği, onu çok önemli bir besin kaynağı haline getirmektedir. Bu 8 amino asitin elde edilmesi zor olabilir, ancak vücuttaki yeni proteinlerin dövülmesi ve metabolizmamızın düzgün şekilde çalışmasını sağlamak için gereklidir. Arı sütü, bu nedenle, hücresel rejenerasyonu artırabilir, kas gelişimini ve büyümesini hızlandırabilir, kemik gücünü artırabilir ve vücudumuzdaki hormonal / enzimatik süreçleri optimize edebilir, bu da yaşam tarzımıza diğer sağlıklı desteklerle sonuçlanabilir.

Arı sütünü direk temin edemezseniz arı sütü hapı şeklinde kullanımları da mevcuttur. Gördüğünüz üzere kraliçe arsının özel besini içerisinde pek çok mucizeyi barındırıyor.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.