Anasayfa / Dekorasyon / Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yeni ev yaptıranlar ya da alanların en çok dikkat ettikleri alanlardan biri de banyolarıdır. Çünkü banyolar genelde havalandırmalarının küçük olması nedeni ile sadece lambalarla aydınlanır ve gün ışığı çok almazlar. Bu nedenle banyoların dekorasyonu ve seçilen renkler ile iç açıcı görünmesi her zaman çok önemlidir.

Kırmızı beyaz tonlarında tercih edilen banyo dolapları ve beyaz fakat üzeri hafif kırmızı desenli fayanslar her zaman banyoyu daha şık gösterir. Banyo dolaplarının aynalı kısmının içerisine yaptırılacak spot ışıklarda orada makyaj yaparken ya da tıraş olurken daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

Buz beyazı tonları banyoyu her zaman aydınlık gösterir. Fakat tek renk olması biraz sıkıcı durabilir. Böyle durumlarda renkli alınan mutfak setleri her zaman günü kurtarabilir. Buz beyazı fayansın üzerine atılan turkuvaz tonlarında ya da pembe tonlarında takım bir anda banyonun havasını değiştirebilir.

Bazı kadınlar ise aydınlık görünmesinden ziyade tozu hemen belli etmeyen renkler tercih ederler. Böyle durumlarda günü ise kahve krem fayanslar kurtarır. Çok iç açıcı görünmese de çoğu kadın tarafından tercih edilir ve temizliği her zaman daha kolay olur. Siyah seven kadınlar ise genellikle bu tonları banyo dolaplarının kapaklarında tercih ederler. Siyah fayans ışık almayan bir yeri tamamen iç karartıcı hale getirebilir. Fakat siyah kapaklara beyaz fayanslar tercih edilerek ve siyahlı beyazlı banyo takımları serilerek istenilen görüntü elde edilebilir.

Hakkında Sohbet

Check Also

Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Özel yaşamınızın önemli bir bölümünü geçirdiğiniz yer olan yatak odalarının renk seçimi nasıl olmalıdır? Renklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.