Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Bitkisel Maskeler ile Güzelleşme Yöntemleri

Bitkisel Maskeler ile Güzelleşme Yöntemleri

Güzel olabilmek için güzel ve temiz bir cilt sahibi olmak gerekir. Cildinizin bakımını bitkiler ile yaptığınız sürece tüm doğallığınızı ve güzelliğinizi herkese gösterebileceksiniz. Cilt üzerinde ki kötü görünümlerin temizlenmesi için nemlendirici olan bitki maskeleri ile kısa süre içerisinde kırışıklıklardan ve sivilcelerden kurtulmanız gerekir. Siyah nokta ve akneler de bu kötü görünüme sebep olan cilt bozuklukları arasındadır.

Kırışıklıklarınız için Bal Maskesi ;

Beş çorba kaşığı bal ve bir fincan limon suyu birlikte bir kaba konulur. Koyduğunuz bal ve limon suyu birbirine karışırken bir çorba kaşığı badem yağı ve çırpılmamış iki yumurta akı eklenerek bir süre karıştırılır. Hazırlanan karışım maske kıvamına gelene kadar süt ve patetes unu ilâve edilerek karıştırılmaya devam edilir. Bu karışım çok kısık ateşte dört veya beş dakika tutulduktan sonra çırpılarak bir gün boyunca buzdolabında bekletilir. Elde ettiğiniz bal maskesini kırışıklık olan bölgeye maske olarak yerleştirin ve en az 1 saat bekleyin. Kısa süre içerisin de bölgede ki değişiklikleri fark edeceksiniz.

Güzelliğiniz için Besbase Maskesi ;

Besbase kabuğu, dövülerek ezildikten sonra su ile pişirilir. Sıkılarak elde etmiş olduğunuz posaya iki tutam kıyılmış maydanoz iki tatlı kaşığı domates salçası yarım fincan kadar badem yağı ilâve edilerek karıştırılır. Daha sonra elde edilen posa içerisine 2 kaşık kaymak ilave ederek krem haline gelmesini sağlayın. Tüm bu işlemlerden sonra kremi boyun ve yüz bölümüne maske şeklinde yerleştirin ve 20 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın ve etkisini çok kısa süre içerisin de görün.

Hazırlayacağınız maskeler tamamen doğal olup herhangi bir yan etkileri görülmemiştir. Herhangi bir alerji, yan etki görmeniz durumunda doktorunuza başvurarak bilgi almanız faydalı olacaktır.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.