Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Cildiniz Kış Aylarına Hazır Mı?

Cildiniz Kış Aylarına Hazır Mı?

Clidinizi yenilemek için en doğru zamandayız! Bütün yaz olsumzu etkilerini yok edin ve kışın yıpratıcı etkilerine karşı gardınızı almanız gerekir.

Kum, deniz, güneş ise yazın neredeyse vazgeçilmezleri arasında yer alan bu iüçlü ne yazık ki cildimiz üzerinde de etkileri bulunmaktadır. Fakat yaz mevsiminin cildimiz üzerinde ki olumsuz etkileri şöyle dursun, önümüzde cildimizin başka bir düşmanız durmaktadır. Soğuk ve kuru hava! henüz yaz mevsiminin yıpratıcı etkilerini cildimizden uzaklaştıramamışken, kış mevsimine hazırlıksız giriş yapmamız cildimiz üzerinde onarılamaz sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle sonbahar mevsimini iyi değerlendirerek cildimiz altında çağını başlatmak bizlerin elinde. Cildimizi kışa hazırlamanın ilk adımının güneşin olumsuz etkilerini cildimizden uzak tutmak olduğunu belirten uzmanlar, özellikle bu aylarda cildimize çok daha dikkatli bakmamız gerektiğini de dile getirdiler.

İnsan vücudu için son derece yararlı olan güneş, faydalarının yanı sıra cildinize, leke, yanık gibi pek çok zarar verebilmektedir. Cildiniz yazın görmüş olduğu bütün zararlar ise bronz tenin etkisi geçtikçe sonbahar mevsiminde daha çok ortaya çıkmaktadır. Yazın en net olumsuz etkisini ise cildinizde oluşan güneş lekelerinde görebilirsiniz. Açıklamalarında bulunurken, bu lekelerin masum çiller olarak kabul edilmemesi gerektiğini de belirten uzmanlar, bu gibi durumlarda daha dikkatli davranmamız gerektiğniz de üstüne basark belirtmektedirler.

Güne, 1 bardak su içerek başlayın

Hemen hemen her yaz mevsimi sonrasında neredeyse kabus haline gelebilecek güneş lekelerinde güzelliğimize gölge düşürmeden kurtulmanın artık çok daha kolay olduğunu dile getiren uzmanlar, güzellik merkezlerinde de uygulanan bir takım cilt bakımlarını da uygulamaktayız. Güneş lekeleri ile ilgili profesyonel destek almanın yanı sıra günlük hayatta alınacak önlemlerin de önemli olduğunu ifade ermektedirler. Sağlıklı bir cildin en önemli adımı su içmektir. Yeni güne su içerek başlayın ki, su böbreklerinizi boşaltmanıza ve detoks sisteminizin gün içerisinde çalışmasına yardımcı olsun. Bu nedenle gün içerisinde en az 8 bardak su içmenizde fayda var diyebiliriz. Kış aylarında da en az 15 SPF içeren nemlendirici krem kullanmalısınız. Her mevsimde UV ışınlarına karşı önlem almalısınız. Işıldayan bir cilt içeriden başlamaktadır. Bu nedenle bol miktarda antioksidan içeren meyve ve sebzeleri tüketmelisiniz.

Kış kapımızda ve cildiniz hala yaz mevsiminin olumsuz etkilerinden kurtulmuş değil. O zaman sonbaharı doğru değerlendirmenin tam zamanı. Özellikle mevsim geçişlerinde en çok tercih edilen uygulamalardan birinin cilt bakımı olduğunu söyleyen uzmanlar da, güzellik merkezlerinde cilt bakımını dünyanın cilt bakım ürünleri ile yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Hemen her cilt tipinin gereksinimlerine karşılık veren bu uygulama, hücre DNA’sını UVA ışınlarının ve serbest radikallerin verdiği zararlara karşı koruyarak, cildin derinlemesine temizlenmesini, ışıltılı ve canlı bir yapıya kavuşmasını da sağlamaktadır. Cilt tipinize uygun olarak seçilen bakım sonucunda, cilt daha sıkı ve ışıltılı bir görünüme sahip olabilir. Elbette ki yapılan bakımlar kadar daha sağlıklı bir görünüm kazanmak için de cildi içerisinden beslemek de bir o kadar önemlidir. Cilt üzerinde ki olumlu etkileri kanıtlanmış A ve E vitamini içeren brokoli, domates, kivi, havuç gibi besinleri de sofranızdan eksik etmeyin.

Aynı zamanda da içerisinde A vitamini bulunan sebze ve meyveler, cildin su tutma kapasitesini de arttırmaktadır. Beslenmenizde Omega 3 desteği almak, cilt bakımınızın daha etkili olmasını da sağlayacaktır. Açıklamaların bulunan uzmanlar, fransız kadınlarının da güzellik sırlarının cildi nemlendirmek olduğunu ifade etmektedirler. Cilt ne kadar neme doymuş ise dış faktörlere ve yaşlanma etkilerine karşı o kadar korunur.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.