Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Cilt Lekeleriniz İçin Keten Tohumu Maskesi Denediniz mi?

Cilt Lekeleriniz İçin Keten Tohumu Maskesi Denediniz mi?

Cildimizde meydana gelen cilt lekeleri hemen hemen hepimizin problemlerindendir ve oldukça can sıkıcıdır. Cilt lekesi dediğimiz şey, kişinin vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan ve derinin üzerinde kızarıklık, kararma ya da bunun gibi lekelere verilen genel addır. Hem kadınlarda hem de erkekler görülebilen cilt lekelerinin sebebi içsel veya dışsal olabilir. Özellikle vücudun yüz kısmında çıkan cilt lekeleri durdukça moralimiz bozulabilir ve yüzümüzü makyaj ürünleri ile saklamayı tercih edebiliriz. Ancak doğal yöntemler ile cilt lekelerinin üzerinden gelmemiz mümkün olabilir mi? Şimdi sizlere keten tohumu bitkisini cilde olan faydalarından bahsedeceğim.

Keten tohumundan hazırlanan cilt maskeleri cilt lekeleri için tercih edilen maske çeşitlerinden olup hazırlaması oldukça kolaydır.

Maskenin yapılışına geçmeden önce cilt lekelerinin neden oluştuğuna bakalım mı? Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak cilt lekelerini oluşmasına sebep olabilir. Güneş D vitamini ile cildimize iyi gelirken zaralı ışınlar ile cildimize zarar verebilir. İşte bu yüzden yaz kış güneş kremi kullanmayı eksik etmeyin diye bir öneri de bulunmadan bu kısmı geçemedik.

Sağlıksız beslenmekte cilt üzerinde lekeler oluşturmakta, alkol sigara tüketime cilt lekelerini artırmakta.Ayrıca yanlış makyaj ürünlerinin kullanılması, sivilce ve aknelerden kalan izlerde cilt lekesi problemi yaşamanızın sebeplerinden sayılabilir.

Keten Tohumu Cilt Maskesi İçin Gerekli Malzemeler
1 yemek kaşığı keten tohumu
1 su bardağı su

Maskenin hazırlanışı:

Küçük bir tencerenin içerisine keten tohumu ve suyu koyup kayanatalım ve kıvama gelene kadar kaynatmaya devam edelim. Sürekli karıştırmayı unutmayalım. Kıvama geldikten sonra ise soğuması için bekleyelim.

Hazırladığınız maske kuruduktan sonra gözaltı bölgesi hariç yüzümüze sürelim ve 30 dakika keten tohumu maskesi cildimizde dursun. Daha sonra ılık su ile durulayalım. Hafta da iki kere bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Gerçekten hazırlaması kolay olan keten tohumu maskesi, cilt problemlerinden korunmak için kullanılan doğal çözüm yöntemi olarak kullanılabilir.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.