Anasayfa / Dekorasyon / Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu ne kadar kolay görünse de evde çok eşya çocuklara ait olduğu için yerleştirmesi en zor odalardan biridir. Bir de çocukların genellikle kendi odasında olasını ve diğer odaları dağıtmaması isteniyorsa oda çocuk için çok daha ilgi çekici olabilir.

Çocuk odası döşenirken önemli olan odanın genişliğidir. Çünkü geniş bir odaya istediğiniz modeli verebilirken, oda darsa verebileceğiniz model birkaç ile sınırlıdır. Fakat bazı modeller hem geniş hem de dar odalar için çok fazla tercih edilmektedir. Ranza şeklinde yataklar hem geniş hem dar odalarda kullanılabilir. Eğer tek çocuğunuz varsa ve odanız darsa ranza şeklinde yatak ve altındaki yatak yerine koltuk modeli yaparak çocuğunuza hem yatak hem de üzerinde oynayabileceği bir koltuk sağlayabilirsiniz. Odanın geri kalanına da masa ve dolap koyarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca iki tane çocuğunuz varsa ve oda genişse bu modeli ikisi içinde kullanarak kendilerine ait birer yatak ve koltukları olmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk odası döşenirken bir diğer dikkat edilmesi gereken şeylerde kullanacağı eşyaların renkleridir. Oda çok güzel görünsün diye tamamen pembe, bebekli modeller ya da tamamen mavi arabalı modeller tercih edebilirsiniz. Fakat bu modeller ilerde çocuklarına hitap etmeyecek ve değiştirmek isteyecektir. Seçim yaparken bunları da göz önünde bulundurarak hem şimdi hem de ilerde kullanıma uygun eşyalar tercih etmeniz eşyaları uzun süre kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Hakkında Sohbet

Check Also

Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Özel yaşamınızın önemli bir bölümünü geçirdiğiniz yer olan yatak odalarının renk seçimi nasıl olmalıdır? Renklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.