Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Dudak Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dudak Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dudaklar yüzümüzde gözlerle birlikte en çok dikkat çeken öğelerindendir. Bir çok kadın dudaklarının inceliğinden ve belirgin olmayışından şikayetçidir. Kadınların bir çoğu dudak dolgunluğu için araştırmalar yapmakta ve sürekli değişik yöntemler denemektedir. Bu makalemizde doğal yöntemler ile dudak nasıl dolgunlaştırılır konusuna değineceğiz.

İnce yapılı dudaklarınızdan sıkılan ve makyajını dolgun dudaklarla tamamlamak isteyen bayanlar için bazı püf noktaları vardır. Estetik ameliyat olmak istemeyen bayanlar dudak dolgunlaştırma egzersizi yöntemini doğal yağlarla destekleyebilirler.

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizi Nedir?
Dudaklarımızda kaslar tarafından yönetilen yapılardır. Vücudumuzun egzersize ihtiyacı olduğu gibi dudaklarımızın da egzersize ihtiyacı vardır. Kısa bir hazırlık süreci sonrası yapacağınız egzersizler düzenli yapıldığında dudaklarınızın daha dolgun olduğunu göreceksiniz. Öncelikle dudaklarınızı diş fırçanız ile hafif bir şekilde fırçalıyorsunuz. Daha sonra önce ılık sonra soğuk su ile yıkıyorsunuz. Egzersiz hareketlerinin her birini onar defa yapacağınız belirterek başlayalım.

Dudaklarınızı gerin ağzınızı açın ve sonra sıkıca kapatın. Yüz kaslarınızı rahatlattıktan sonra ağzınız kapalı bir şekilde dudaklarınızı sağa ve sola oynatın. Daha sonra hafif hareketlerle dudaklarınızla 8 çizmeye çalışın.
Dudaklarınızı gerin ve derin nefes alın. Nefesinizi verirken dudaklarınızı büzerek üfleyerek nefes verin.

Derin nefes alın , yanaklarınızı şişirin ve büzerek nefes verin.
Aeu ve o ünlü harflerini hızlıca söyledikten sonra derin nefes alın ve yanaklarınıza doldurun. Sonra yavaşça nefesinizi verin.

Dudak Dolgunlaştıran Doğal Yağlar
Nane yağı : Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için etkili bir yöntemdir. Dudaklarınıza uyguladığınız nane yağı sonrasında dudaklarınızda dolgunlaşmayı fark edeceksiniz. Hafif bir yanma hissi olabilir fakat gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Tarçın Yağı : Tarçın yağı ile dudaklarınıza masaj yapmanız gerekmektedir. Bu sayede dudaklarınız daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Tarçın yağı , dudaklarınıza bir hissizlik verebilir fakat bu olası bir durumdur. Dudaklarınızı doğal olarak dolgunlaşmasını sağlayacaktır.

Dudak Dolgunlaştıran Doğal Kür
Dudaklarınız konusunda haftada bir kaç kez uygulayabileceğiniz bu kür tarifi ile daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı bal
2-3 damla zeytin yağı

Malzemeleri karıştırın ve yumuşak tüylü diş fırçası yardımıyla 3-4 dakika kadar masaj yaparak dudaklarınızı fırçalayın. Bu kürü 15 dakika kadar dudaklarınızda bekletin ve yıkayın. Dudaklarınızın nemlendiğini ve dolgunlaştığını göreceksiniz.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.