Anasayfa / Genel / Eğitim Sistemi

Eğitim Sistemi

Şuan bu konu altında o kadar çok yazılacak yazı var ki..Öğretim Sisteminin Yanlışlığını ve gereksizliğini.bu yazıyı okuyorsanız eminim sizlerde benimle aynı düşünce olacaksınız
Öncelikle zor şartlar altında olan arkadaşlarımın okurken çektiği onca sıkıntıların birkaç saatte sığdırmaları,daha sonra üniversitede iken karşılaşacakları sorunlar biz öğrenciler içinde velileri içinde en büyük sıkıntı.
Milyonları aşan öğrenci sayısı ile onları bir sisteme bağlamaya çalışanlar zıt kutuplarda her zaman.Düşünüyorum da sistem hazırlanırken hangi öğrencileri dinlediler?Bu sistem kimin fikri?veya neden biz öğrencilerin fikirleri bu zamana kadar hiç önemsenmedi ?
En başta dediğim gibi eğitim sistemimizin kötü oluşunun acısını biz ödemek zorunda kalıyoruz.eğitim düzeyinin en aşağılarda kalma sebebinin asıl nedenİ öğrencileri sistemlerinden dolayı okumaktan soğutmalarıdır.peki çözüm ne ?
Bizi 12 yıl tanıyamayan bu sistem 2 saatlik bir sınav ile tanıması mümkün mü ? tabi ki de hayır.öncelikle bu sistemi ortadan kaldırmaları gerekir.madem biz 12 sene boyunca okuduk.başarımıza göre uygun yerlere versinler..kaldırsınlar bu sınav ön şartını.
Ben hayatımı 2 saate bağlı bırakırsam kimse kusura bakmasın ama bu sisteme şiddetle karşı çıkarım. Başarısızlığı öğrenci yerine kendi sistemlerinde arasınlar. Eğitim kurumlarında dönen onca para Nerelere harcanıyor Çok merak ediyorum.
Bir diğeri Kpss denilen memurluk sınavı..hayır Anlamıyorum.Arkadaşım 94 puan ile kazanıyor yalnız yazdığı yerler bir türlü gelmiyor.ama pardon mezar bekçiliği gelmişti.şuanda pazarda tezgahtarlık yapıyor.üstelik kimya bölümünde mezun olmuş.
O kadar çok yazmak istiyorum ama sesimi nerelere kadar duyurabilirim bilmiyorum.keşke eğitim sistemini, biz öğrencilerin sistemine uydurmayı deneselerdi..Olmaz mıydı ?

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.