Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Etnik Takı Modelleri

Etnik Takı Modelleri

Etnik takı modelleri kadınların son zamanlarda en çok tercih ettiği takı modelleri arasındadır. Geçmiş yüzyıllarda, Amerika’da ve Asya’da kullanılan takılar ve desenler olmak üzere özellikle eski Osmanlı ve Boylar zamanında kadınların kullandıkları desenler tekrar gün yüzüne çıkarak moda olmuştur.

Etnik takı modelleri dendiği zaman akla en çok boncuk ve örgü ağırlıklı modeller gelmektedir. Kolye, bileklik, halhal ve yüzüklerde ağır boncuk detayları kullanılmaktadır. Özellikle de dikkat çekecek türde turkuaz, pembe ve kırmızı tonları daha çok kullanılmaktadır. Fakat daha çok etnik hava yaratmak isteyen insanlar koyu yeşil, koyu kırmızı tonlarını bir arada kullanmaktadır. Ayrıca bu takıların yanında insanların en çok dikkatini çeken etnik model saç bantları olmuştur. Eskiden pek kullanılmayan saç bantları televizyon programları sayesinde farklı modeller ile tekrar gündeme gelmiştir. Şimdide bayanların en çok tercih ettiği halı motifleri desenlerinde saç bantlarıdır.

Etnik takı modelleri dediğimizde akla sadece yüzük, küpe bilezikler gelmemelidir. Kadınların en büyük takılarından biri çantalarıdır. Etnik modeller her şeye uğradığı gibi çantalara da uğramıştır. Eski kilim motifli çantalar son zamanlarda en çok kullanılan çantalar arasındadır. Özellikle de kilimlerin uçlarındaki gibi püsküller eklenerek ve boncuk detayları verilen çantalar kadınların daha çok ilgisini çekmektedir. Fakat bu çantaları giymenin en zor yanlarından biri de kıyafetlerine uydurabilmektir. Çünkü bu tarz çantalar ne spor tarz sevenlere ne de klasik tarz sevenlere hitap etmemektedir.

Hakkında Sohbet

Check Also

Tesettürlü Bayanlar İçin Pratik Bilgi Çıtçıtlı Şal

Başörtülü bayanların en büyük sorunlarından biri de şüphesiz ki şal yaparken hunharca harcadıkları zamandır. Karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.