Anasayfa / Pratik Bilgiler / Ev işlerinde Pratik Bilgiler

Ev işlerinde Pratik Bilgiler

Birkaç püf noktası ile rengi kararmış olan alüminyumlarınızı parlatarak İlk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. Suyun içine bol miktarda sirke koyarak kaynatırsanız ilk günkü görüntüsünü alüminyumlarımız yenilen kavuşacaktır.

Buzdolabındaki kötü kokulardan hoşlanmıyorsanız buzdolabınızın en alt tarafına bir limonu keserek yerleştirirseniz bütün kokular dolabınızı terk edecektir.

Çaydanlıklarınızın içi kireç tutuyorsa patates kabukları ve su ile uzun bir süre kaynattığınız takdirde kireç çaydanlığınızı nasıl terk ettiğini sizler de göreceksiniz.

Bulaşık makinenizin çatal ve Bıçaklarınızı kararmasından şikayetçiyseniz makinenizin deterjan bölümünü Ayda bir kere koyduğunuz çamaşır suyu sizlerin imdadına yetişecektir.

Tahta kaşıklarımızın zamanla kullandıkça kararmasından şikayet ediyorsanız bol suyla ıslatarak kullanırsanız çok daha uzun süre ilk günkü renginde kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Çay ve kahve fincanlarının içleri istediğiniz temizlikte olmuyorsa nemli Bir havluyu deterjana sürerek pırıl pırıl bir görünüme kavuşacaktır. İsterseniz de diş macunu ile temizleyebilirsiniz.

Lekelerden şikayetçiyseniz ne yaptıysanız çıkartamadıysa eczaneden alabileceğiniz gliserin ile bir bezi ıslatarak lekeyi silin ve tertemiz olduğuna sizler de şahit olabilirsiniz.

Çay içmeyi seviyorsanız ama çaydanlıklarınızın mat görüntüsünden şikayetçiyseniz yarım bardak sirke tuz atarak sert bir süngerle ovalarak ilk günkü parlaklığına sizlerde şahitlik edebilirsiniz.

Teflon tavalardaki lekeleri çıkarmak son derece zor olup asla ovalayamazsınız. Bir bardak suyun içine 2 çorba kaşığı karbonat yarım su bardağı da sirke ile kaynatın ve lekelerden kurtulun.

Dekoratif objelerinizi mutfak eşyalarınızın üzerinde bulunan etiketleri mobilya cilası ile yumuşak bir bezle silin ışıl ışıl bir görüntüye kavuşacaklarını sizlerde görün.

Fırınınızda et yaptıktan sonra ızgarada kalan zorlu kirlerden şikayetçiyseniz ponza taşı ile ovun yağların yok olduğunu pırıl pırıl bir görünüme kavuşacağını sizler de görün.

Mutfaklarınızın yemek kokusu ile gölgelenmeden mis gibi kokmasını istiyorsanız kaloriferin üzerine su dolu bir kabın içine birkaç damla parfüm Damlasın ve uzun süreli hoş kokunun evinizi sarmasına sizlerde tanık olabilirsiniz.

Tezgahların mis gibi olmasını ve hoş kokmasını istiyorsanız suyun içine limon suyu ve bir miktarda tuz atın silin ve tertemiz görüntüyle kavuşur.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.