Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, öyle ki her düzenli cilt bakımı seansı sonrasında, bu bakıma ve de profesyonel müdahaleye cildimiz alışır ve de periyodik olarak bu bakımı tekrar ister. Bu seansların maliyetleri de bir o kadar fazladır. Hem maddi olarak yıpratıcı hem de cildi ve bedeninizi yoran bu uygulamalardan kaçınarak ufacık bir araştırma ile evde cilt bakımı seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Kendi evinizde cilt bakımı yaparken bilmeniz gereken ilk şey cildinizin hangi kategoriye girdiğidir. Bu şekilde, cilt tipinize uygun ürünleri kullanabilir ve de en etkili sonucu en erken şekilde alabilirsiniz. Cilt tipinizi belirledikten sonra ikinci aşama ise, alerjiniz olan ürünleri söz konusu olan bakım listenizden çıkarmaktır. Yoksa cildinize yarar sağlamak bir yana dursun, cildinizde geri dönülemez zararlara yol açabilirsiniz.

Cilt bakımı yaparken en önemli noktalardan biri, bu bakımı periyodik olarak takip etmektir, kullandığınız bakım ürünlerine göre haftalık, 15 günlük ya da 1 aylık süreler ile düzenli şekilde, kendi maddi imkanlarınız dahilince cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Belirli sebze ile meyveler ile yağları kullanmanın cildinize faydaları ise kuşkusuzdur. Öyle ki, saç bakımında hint yağı ile argan yağı biçilmez kaftan olarak nitelendirilip, saçı hem kırıklarından ayırır hem de daha parlak ve de güçlü olmasını sağlarken, badem yağı kaş ile kirpik bakımında ve de kaş-kirpik dökülmelerinin önlenmesinde adeta bulunmaz bir nimettir.

Bunun yanı sıra çilek göstermekte olduğu asidik özellik ile diş ve ağız sağlığında bir numara olarak bilinir. Ancak asidik özelliğinin fazla olması ile, çileği 1 aydan daha sık kullanmak diş minelerinize zarar verir. Bunun yanı sıra karbonat ile sofra tuzu da her ne kadar asidik özellik gösterseler de çilek ile kıyaslandığı takdirde daha sık kullanılabilecek cilt bakım ürünleri arasında gösterilebilir.

Hakkında Sohbet

Check Also

Tesettürlü Bayanlar İçin Pratik Bilgi Çıtçıtlı Şal

Başörtülü bayanların en büyük sorunlarından biri de şüphesiz ki şal yaparken hunharca harcadıkları zamandır. Karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.