Anasayfa / Bakım / Ayak Bakım / Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzel ve temiz bir görünüm için kıyafet ve saçlarımıza hatta kokumuza çok dikkat ederiz. Başka bir önemli nokta ise el bakımı ve tırnaklar. Tırnaklarımız düzensiz ya da kirli olduğunda kendimizi rahatsız hissederiz. Hatta baştan aşağı düzensiz hissederiz. Ama artık el ve tırnak bakımını evde rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

İlk olarak tırnaklarınızı temizlemelisiniz. Eğer tırnaklarınızda önceden sürdüğünüz ojeler varsa onları temizlemelidir. Aseton tırnakların yıpranmasına zayıflamasına sebep olmaktadır. Bu yüzden asetonunuzun içine badem ya da susam yağı eklerseniz tırnaklarınız daha canlı ve daha güçlü olacaktır.

Tırnaklarınızı temizledikten sonra mutlaka düzgün bir şekilde kesmelisiniz. Düzensiz kesilmiş tırnakların ne kadar kötü bir görünümü olduğunu bilirsiniz. Bu yüzden tırnak kesiminde çok dikkatli olmalısınız. Hem görüntü açısından hemde sağlık açısından.

Tırnaklarınızı kestikten sonra sıra törpüye geliyor tabii. Törpü yaptığınız malzemeleri mutlaka, sadece kendiniz kullanmalısınız. İstediğiniz şekilde tırnaklarınızı törpüleyebilir ve şekillendirebilirsiniz.

Törpüden sonra yapmanız gereken tırnak etlerinin düzenlenmesidir. Tırnak etlerinizi düzeltebilmek için, tırnaklarınızı 10 dakika boyunca ılık ve sabunlu suda bekletmelisiniz. Böylece tırnak etleriniz yumuşayacak. Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra, kullandığınız tırnak malzemeleriyle fazla olan etlerinizi kesebilirsiniz.

Bütün bu adımları tamamladıktan sonra istediğiniz renk bir oje sürüp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.