Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Evde Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri

Evde Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri

Güzellikleri ve bakımları konusunda hassas olan bayanlar bu nedenle belirli aralıklar ile güzellik salonlarında bazı bakımlarını yaptırırlar. Tırnaklarını, saçlarını adeta bir aksesuar gibi kullanan bayanlar bu nedenle en değerli aksesuarlarını korumak için bakım yaptırırlar. Fakat güzelliklerine önem veren bayanların bazıları maddi olarak birtakım sorunlar yaşamamak için güzellik salonlara gitmeyerek bazı bakımlarını evde kendileri yapmayı tercih ederler. Bu konuda birçok bayan doğanın mucizesi olan yağlar, bitkiler ve besinlerden destek almayı tercih ederler.

Hem ev hanımlarının hemde bakımına önem veren tüm bayanların evde kolaylıkla uygulayabilecekleri bazı bakım önerilerini sizlerle paylaşmak isterdik. İşte evde uygulayabileceğiniz güzellik önerileri;

Çatlak ve kırışıklıklar için ayva çekirdeği

İki ayvanın çekirdeklerini ayırın ve bir su bardağı doğal gül suyu ile karıştırın. 24 saat oda sıcaklığında bekletin. Kıvamlı bir jöle haline geldikten sonra çekirdekleri bu jöleden ayırın ve buzluğa koyun. Bu karışımı cildinize sürün. Çatlak ve kırışıklıklarınız için bu kürü belirli aralıklar ile kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Ölü deriler için Türk kahvesi

Türk kahvesinin telvesi ile az miktardaki balı karıştırarak yüzünüze uygulayın. Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak için bu kürü kullanabilirsiniz.

Parlak saçlar için sirke

3 litre su içerisine 1 tatlı kaşığı bal atın ve karıştırın. Banyodan çıkmadan önce son durulama suyunda bal ile hazırladığınız bu suyu saçlarınızda kullanın ve durulamadan çıkın. Bu şekilde saçlarınızın çok daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Kuruyan dudaklar için bal

Bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı şekeri karıştırarak dudaklarınıza sürün. Elde ettiğiniz karışım, kurumuş ve çatlamış dudaklarınızı canlandıracak.

Göz altı morlukları için salatalık

Bir tane salatalığı rendeleyip, buz kalıplarının içine koyun. Dondurulmuş olan salatalık küplerini, gözünüzün mor kısımlarında yaklaşık 5 dakika bekletin. Bu şekilde göz altı morluklarınızın zamanla azaldığını fark edeceksiniz.

Çatlak eller için limon

Bir limonu ikiye bölün. Yarısını elinizin arkasına sürün. Limon yüksek oranda sitrik asit ve C vitamini içerir. Bu da doku üretiminin harekete geçmesini sağlar. Ellerinizde birkaç saniye yanma hissedebilirsiniz; ama ellerinizi nemlendirerek iyi bir sonuç almış olacaksınız.

Canlı Saçlar için havuç suyu

Havucu blendırdan geçirin. Zeytinyağı ile havuç suyunu karıştırın. Yıpranan saçlarınızı yıkamadan önce bu bakım kürünü sürün. Bir gün saçınızı bu şekilde bekletin. Yıpranan ve mahvolan saçlarınıza iyi gelecek. Bu kürü ayda bir kere uygulayabilirsiniz.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.