Anasayfa / Bakım / Genç Bir Cilde Sahip Olmanın 3 Doğal Yolu

Genç Bir Cilde Sahip Olmanın 3 Doğal Yolu

Hiç şüphesiz bütün kadınlar kusursuz görünmek isterler. Televizyonlarda en çok yayınlanan reklam türlerinin kadınlara yönelik olduğunu ve bu reklamların da ciddi bir oranının güzellik ve bakım ürünlerine ayrıldığını hiç fark ettiniz mi? Kusursuz bir cilde ve güzelliğe sahip kadınların oynadığı bu reklamlarla, diğer bütün kadınlara, bu ürünü kullandığınızda siz de böyle bir güzelliğe sahip olabilirsiniz mesajı verilmektedir.

Peki gerçekten de öyle mi? Sitemizde yer alan, “Güzellik Ürünlerinde Bulunan 14 Zararlı Kimyasal Madde” başlıklı yazımızda görebileceğiniz gibi tabi ki hayır. Kimyasal maddeler içeren bu ürünler, kimi zaman yan etkilere sebep olabilir ve pek çok farklı hastalığın ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Elbette, kozmetik ürünler kullanabilirsiniz, fakat bu ürünlerin gerçekten de kaliteli ve zararsız olduklarından emin olmalısınız.

İşte size genç ve sağlıklı bir cilde sahip olabilmeniz için 4 doğal çözüm önerisi.

1-) Domates
Domates, cilde sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırmak isteyenler için oldukça ekonomik bir yöntemdir. Bir adet orta boy domatesi 4’e bölerek, cildinize nazikçe sürebilirsiniz. Dairesel hareketlerle domatesi cildinizde 5-10 dakika arası gezdirdikten sonra 40 dakika bekleyip uyguladığınız bölgeyi yıkayabilirsiniz. Bir hafta boyunca her gün bunu denediğinizde, cildinizdeki farklılığı görebilirsiniz.

2-) Zerdeçal
Bu eski bir Hint geleneğidir. Ayrıca Kızılderililer, sürekli doğada ve güneşe maruz kalarak yaşadıkları halde sağlıklı bir cilde sahiptirler. Çünkü onlar, zerdeçal bitkisini sıkça kullanmaktadırlar. Zerdeçal, cildi yumuşatır, nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Ilık su, bal ve 1 çorba kaşığı zerdeçal tozunu karıştırarak yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bunu uygularken, ağız ve göz gibi hassas bölgelerinize dikkat edin. 1 ay haftada bir kere uyguladığınızda, cildinizdeki büyük farkı göreceksiniz.

3-) Salatalık
Genç bir görünüm için salatalık müthiş bir etkiye sahiptir. Yıpranmış ve yorgun bir yüz için salatalık ve uyku muhteşem bir çözümdür. Salatalığı dilimleyerek gözlerinizin üstüne koyun ve bu şekilde 7-8 saat uyuyun. Gözlerinizin etrafında oluşan halkalardan bu yöntemle kurtularak, daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.