Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Birçok kadın olduğundan daha güzel gözükmek için makyaj yapmak ister. Çünkü makyaj kadınlara olduğundan daha bakımlı, daha aydınlık bir görünüm kazandırır. Ayrıca yorgun görüntünüzü de saklamış olur. Bu yüzden makyaj yapmak birçok kadın için oldukça önemli bir konudur. Günlük makyaj nasıl yapılır sorusunu merak ediyorsanız yazının devamını okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her şeyden önce makyaj yapmaya başlamadan önce mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Çünkü temiz olmayan bir ciltte makyaj tabaka halinde bir görünüme sebep olur. Ayrıca eğer cildinizde ölü derilerin olduğunu hissediyorsanız öncesinde yüzünüze peeling işlemi de yaparak ölü derilerinizden arınabilirsiniz. Böylece daha pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz ve makyajınız daha güzel bir görünüme sahip olur. Daha sonra mutlaka cildinizi nemlendirmeniz gerekir. İster yağlı ister karma ya da kuru veya normal bir cildiniz olsun mutlaka cildinize uygun bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu cilt makyajınızın cildinize daha iyi tutunmasını sağlar.

Cilt bakım işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra öncelikle günlük bir makyaj uygulayacağınız için ten makyajıyla başlayabilirsiniz. Bunun için cildinize uygun bir baz kullanmanız gerekir. Çünkü cilde öncelikle baz uygulamak fondöteninizin kalıcılığını artırır. Ardından fondöten uygulaması yapabilirsiniz. Fondöten uygularken isterseniz fırçayla, süngerle ya da eliniz yardımıyla yüzünüze sürebilirsiniz. Daha sonra isterseniz kapatıcı ile yüzünüzde kapatmak istediğiniz yerleri kapatabilirsiniz. Eğer kapatıcı kullanırsanız bunun daha sonra çizgi çizgi durmaması için transparan bir pudra yardımıyla kapatıcınızı sabitlemelisiniz. Ardından bir allıkla ten makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Günlük bir makyaj olduğu için bronzer ya da kontör uygulamanız çok gerekli değildir. Son olarak rimel ve istediğiniz renkten bir ruj ile günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Günlük makyaj nasıl yapılır diyorsanız bu şekilde uygulama yapabilirsiniz.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.