Anasayfa / Aşk / İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Midir?

İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Midir?

Genel olarak özellikle erkeklerin ilişkilerde kendinden yaşça küçük kadınlarla birlikte olmak istedikleri bilinir. Çünkü eski bir teoriye göre aslında erkekler genç yaşta olan kadınları daha doğurgan bulmakta ve bunun için genç kadınlarla birlikte olmak istemektedirler. Ayrıca kadınlar da kendinden yaşça büyük erkeklerin daha güvenilir olacağını, daha çok ilgi göstereceğini ve ailesine daha çok düşkün olacağını düşünür ve bu yüzden kendinden yaşça büyük erkeklerle birlikte olmak isterler. Fakat günümüzde bu düşünceler çok da doğru bulunmamaktadır. Çünkü bu şekilde düşünüldüğünde tamamen mantıklı bir şekilde hareket etmiş olursunuz. Fakat aşk mantık işi değildir. Bu yüzden de tamamen sayı olan yaş konusu eğer arada gerçek bir aşk var ise büyük bir sorun olmayabilir. Aslında ilişkilerde yaş farkı tamamen ilişkiyi yaşayan kişilere bağlı olan bir şeydir. Eğer ilişki yaşayacağınız kişiyi iyi tanıyorsanız, ona güveniyorsanız ve eğer gerçekten onu seviyor ve onun da sizi sevdiğini hissedebiliyorsanız ilişkinizi hiçbir sorun olmadan mutlu bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Sizde eğer kendinizden yaşça küçük ya da yaşça büyük biriyle birlikteyseniz belki hala bunu sorun edebilirsiniz. Fakat eğer ki anlaşabiliyorsanız ve birlikte vakit geçirirken kendinizi mutlu hissediyorsanız yaşın sadece sayı olduğunu kendinize hatırlatın. Çünkü yirmili yaşlarda biri sizin kadar olgun da olabilir ya da kırklı yaşlarda biri sizin gibi çocuksu da olabilir. Bu yüzden ilişkilerde yaş farkı tamamen size ve ilişki yaşadığınız kişiyle alakalı bir durumdur.

Fakat bazen ilişkilerde yaş farkı ilişkiniz ilerledikçe bazı durumlarda sorun haline gelebilir. Çünkü yaşınız ilerledikçe her ne kadar yaş farkınız aynı kalsa da yirmili yaşta bir kadınla ellili yaşlarda bir erkeğin düşünce yapıları aynı olmayabilir

Hakkında Sohbet

Check Also

Mutsuz erkekler kadınlara neden daha çekici görünür?

Her kadın mutlu bir aşk aradığını söyler ve mutlu bir hayat yaşamak ister. Hatta birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.