Anasayfa / Aşk / İlişkiyi Canlandırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

İlişkiyi Canlandırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

İlişkilerin gün batımında yok olup güneşin doğuşuyla beraber yeniden canlandığı son zamanlarda aranızdaki duygusal bağın heyecanını kaybetmek istemiyorsunuz değil mi? Peki şöyle bir aynanın karşısına geçip de kendinizle hiç yüzleşmeyi denediniz mi? Mesela hiç yapmadığınız şeyleri yapın ama sevdiğinizi mutlu edecek cinsten olsun. Bir çiçek almak , bir kafede saatlerce oturmak , beyaz perdede oynayan bir filme saatlerce bakmak , el ele tutuşup şehrin bütün sokaklarında dolaşmak…

Bunları kaç kere yaptığınızı hatırlamıyor bile olabilirsiniz fakat sıradanlaşmış hayatlarda daima yapılan aktiviteler bir süreden sonra ilk günkü heyecanını kaybedebilir. Farklı şeyler deneyebilirsiniz örneğin bir hafta sonu hiç yapmadığınız bir şey yapın alın sevdiğiniz insanı başka bir şehre götürün , bir tekne turuna çıkarın. Farklılık her zaman iyi olabilecek bir seçenektir. Çünkü elinizde olanlar zaten elinizde ve siz elinizde olmayanları yaşamaya başlayın. Mesela her zaman aldığınız çiçeklerden almayın alternatif seçenekleri kullanın sürekli olarak gül verilen bir sevgiliye karanfil vermek ona verdiğiniz değere değer katacaktır bundan emin olun veya sürekli olarak şiirler okuduğunuz sevdiğinize bir kez bile olsa şarkı söyleyin.

Öyle sesinizin güzel olmasına falanda gerek yok yani yüzünde tebessüm oluşturmanız onu dünyanın en mutlu insanı yapacaktır bundan emin olun. Birlikte yaparak ayrı ayrı zevk aldığınız alışkanlıklarınızdan bir süreliğine uzak durun sinema izlemek, kafede oturup bir şeyler içmek vs. Sıradanlıktan çıkmak size sürekli artı olarak dönecektir. Tabi bunları yaparken dikkatli olun. Mesela sürekli komedi filmine götürüp kahkahalar atabildiğiniz sevdiğinizle romantik bir filme de gidip gözyaşlarınızı yanaklarınızdan süzülmesine şahitlik etmelisiniz.

Tuğlasız eve beton dökmek değildir aşk, temeli sağlam olan her yürek vefa ile, sabır ile, emek ile, güven ile, saygı ile örüldükten sonra kısacası temel sağlam olduktan sonra gerisinin aslında pekte bir önemi yoktur. Mutluluğu sadece okuduğunuz kitaplarda aramayın mesela bir huzur evine gidip seksenlik dedelerin, ninelerin gözlerindeki asil sevdalarda da kaybolmasını bileceksiniz.

Hakkında Sohbet

Check Also

İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Midir?

Genel olarak özellikle erkeklerin ilişkilerde kendinden yaşça küçük kadınlarla birlikte olmak istedikleri bilinir. Çünkü eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.