Anasayfa / Aşk / İlk Buluşmada Sorulabilecek Sorular

İlk Buluşmada Sorulabilecek Sorular

Tüm insanlar ilk kez sohbet ettiği insanlar karşısında tutuk olur. Bazıları daha az, kimileri ise daha fazla tutukluk yaşar. Bu seviye biraz da cesaret ile ilgilidir. Ancak bir insan ne kadar cesaretli olursa olsun en azından karşısındakini henüz iyi tanımadığı için duraksama yaşar. Bu duraksama hem bayanlarda hem de erkeklerde görülen kaçınılmaz bir durumdur. İlk buluşma heyecanı da varsa işler daha da zor bir hale dönüşebilir.

İlk Buluşmada Neler Konuşabiliriz?

İlk buluşmada konu bulup, o konuyu sürdürebilmek zordur. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek soruları hazırladık. Belki bazıları aklınıza o zor anlarda gelerek size yardım sağlar. Sizlere önereceğimiz sorular ile aynı zaman da karşınızdaki insanı daha yakından tanıma fırsatını elde edebilirsiniz.

Genelde seni en çok ne güldürür?
En iyi arkadaşın kim? Neden ve hangi özelliklerinden dolayı onu en iyi arkadaşın olarak görüyorsun?
Seni en çok etkileyen ve iz bırakan biri var mı?
Şu anda en büyük hedeflerin neler?
Hafta sonları ve boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin? Ne yapmaktan zevk alırsın?
Seyrettiğin filmlerden en beğenerek izlediğin hangisiydi?
Hayvanlar ile aran nasıldır? En sevdiğin hayvan hangisidir?
Affetmeyeceğin ve en çok nefret ettiğin davranışlar nelerdir?
Sahip olduğun bir lakap var mı? Hikayesini öğrenebilir miyim?
Okul hayatında nasıl bir öğrenciydin, şuan okuyorsa nasıl bir öğrencisin? Zorlandığın dersler, sevdiğin ve sevmediğin öğretmenler vb. sohbet konuları açacak sorular sorulabilir.
Ailesi hakkında da sorulara ilk buluşmanızda yer verebilirsiniz. Ancak bu alandaki sorulara girmeden önce, karşınızdaki insanın üzülüp üzülmeyeceğinden emin olmalısınız. Bu sebeple bu konularda ki sorularınızda biraz daha temkinli olmanızı öneririz.

Soruları Nasıl Sorabilirim?

İlk buluşmada konuşmanıza akıcılık katacak birkaç soru seçeneği sunduk. Sunmuş olduğumuz bu seçenekleri yazışarak veya sözlü olarak gerçekleşen görüşmelerinizde kullanabilirsiniz. Sohbet odaları içerisinde ilk görüştüğünüz bir insanı da, yüz yüze tanışma fırsatı bulduğunuz birini de bu sorular ile yavaş yavaş tanıma şansını elde edebilirsiniz. Ancak tüm soruları robot gibi üst üste sormamalısınız. Yeri geldikçe, sırasıyla ve hatta ortam müsait ise aralarına ufak espriler katarak da süsleyebilirsiniz.

Hakkında Sohbet

Check Also

Mutsuz erkekler kadınlara neden daha çekici görünür?

Her kadın mutlu bir aşk aradığını söyler ve mutlu bir hayat yaşamak ister. Hatta birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.