Anasayfa / Aşk / Kadın ve Erkeklerin İlişkideki Hataları

Kadın ve Erkeklerin İlişkideki Hataları

Kadın ve erkeğin bir ilişkide en çok yaptığı hatalar denilince ilk bakış açısında aslında öyle elle tutulur gözle görülür bariz hatalar sınırlı düzeydedir. Hayatların hayallerle buluşma noktasında kadının erkek üzerinde hakimiyet kurmak istemesi bir takım erkeğin doğal yapısını bozabilir fakat bilinçli bir ilişkide duygular ön planda olduğu sürece dünyanıza güneşin hükmetmesini isteyebilirsiniz. Alabildiğince hırçın bir denizin kıyıya vuran dalgalarının bir daha geri çekilmeyeceğine kendinizi inandırabildiğiniz sürece en güzel yarınlar sizleri bekliyor olacaktır. Bir ilişkide yapılan en büyük hatalardan biri gurur kavramına gereğinden fazla önem gösterilmesidir.

Hiç kimse gururuyla oynanmasını istemez bunun için kadın ve erkek genel anlamda bu yüzden zıt kutuplarda birbirlerine karşı gelebilmektedirler. Ama hiç bir zaman unutulmamalıdır ki sevgi dolu yüreklerin gururu asla olmaz. Diğer bir hususta kıskançlık kavramıdır. Kıskançlık kavramı geçmiş zamanlara nazaran günümüzde genellikle güven eksikliğinden kaynaklanır. Sevdiğinizin gözlerine ne kadar samimi bakarak güveniyorum deseniz bile yanınızda olmadığı zamanlarda içinizde ufacıkta olsa bir şüphe her zaman vardır. Bunu da günümüzde ”erkek milleti değil mi yapar” cümlesinden gayet açık ve net bir şekilde anlayabiliyoruz veya ”kadın milleti değil mi kandırırlar” cümlesinden de anlaşılabiliyor.

Sevgi kavramı evrensel bir kavram olsa da bu kavram iki insan arasına girdiği anda bütün evrenselliği kayboluyor diyebiliriz. Aslında insanların çevrelerinde değişen hiçbir şey olmuyor fakat insan yaradılış gereği sürekli birine ihtiyaç duyduğu için sadece kendisini en çok mutlu eden varlığın yanında bulunmak istiyor. Bütün dünyanın kendi etrafında döndüğüne inanan çiftler için çevre etkenlerin yok olması çiftleri , kavgaya , tartışmaya ve hatta ayrılığa kadar sürükleyebiliyor.

Çocukluk çağından beri masalların mutlu bitmesine alışan insanlar yaşadıkları ilişkiyi çoğu zaman bu nedenden dolayı masallara benzetiyorlar ve mutlu sonla biteceğine inandıkları için gereğinden fazla rahat oldukları da söylenebilir. Bir ilişkide yapılan hatalar aslında sevgi ve saygı varsa ciddi bir boyuta getirilmemesi gerekmektedir. Çünkü sevginin bittiği yerde saygı daima kalıcıdır ama saygı biterse sevgiden asla kimse söz edemez. Şimdi kapatın gözlerinizi ve kendinizin uçsuz bucaksız bir deniz kıyısında karaya vuran denizyıldızlarını toplayıp denize atarken hayal edin. Belki hepsini kurtaramazsınız ama kurtarabildikleriniz size minnettar olacaktır.. Bir ilişkide aslında bu şekildedir. Hatalar daima kıskançlık ve güven eksikliğinden meydana gelmektedir ve maalesef günümüzde ”kıskançlık” ve ”güven” kelimesini bile GURUR yapıp farklı kılıflar halinde servis eden çiftler bulunmaktadır. Sevdiğiniz insanı çok seviyor olabilirsiniz ama önce kendinize saygı duymakla başlayabilirsiniz. Çünkü kendinize saygınız olduğu sürece asla sevgisiz kalmazsınız emin olun.

Hakkında Sohbet

Check Also

İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Midir?

Genel olarak özellikle erkeklerin ilişkilerde kendinden yaşça küçük kadınlarla birlikte olmak istedikleri bilinir. Çünkü eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.