Anasayfa / Sohbet / Kadın ve Erkeklerin Sohbet Farklılıkları

Kadın ve Erkeklerin Sohbet Farklılıkları

Aynı ülkede yaşayan bir kadın ve bir erkek aynı dili konuşurlar diye düşünebilirsiniz. Örneğin Türkiye’de yaşayan herkesin kendini ifade ederken kullandığı dil Türkçedir. Türk olan insanların aynı dili kullanarak kendilerini aynı şekilde ifade ettikleri ve kendini ifade eden insanları da doğru şekilde idrak ettikleri düşüncesi ise yanlıştır. Özellikle bu ayrım kadın ve erkeklerin sohbetleri sırasında su yüzeyine çıkmaktadır. Sohbet odaları içerisinde geçen karşılıklı diyaloglar da dahi bu yaşanırken yüz yüze görüşmelerde daha da bir derin anlama dönüşmektedir. Çünkü kullanılan kelimeler ve cümleler ve hatta o sırada kullandıkları mimiklerin işin içine dahil edilmesiyle birlikte büyük bir labirentin içerisine girilir. Bu labirentin içerisinde olduğunu fark ederek ona göre diyalog kurmayı sürdürebilenler her zaman başarılıdır. Ama peki ya fark edemeyenler?

Erkek ve Kadın Beyninin Anatomi Farklılıkları
Erkek ve bayan beyni yapısı gereği birbirinden farklıdır. Bilimsel olarak incelemelerin sonucunda erkek beyninin, fiziği ile orantılı olarak daha büyük ve ağır olduğu kanıtlanmıştır. Diğer bilimsel kanıt ise bayan beynindeki kıvrımların erkek beyninden çok daha fazla olduğunu gösteriyor. Bu yapısal farklılık sebebi ile bayanlar, olaylara daha ayrıntılı ve duygusal bir pencereden bakıyor. Sonucunda da bayan ve erkeklerin sohbetlerini sadece yazılı olarak gerçekleştirdiği sohbet siteleri içerisinde bile birbirlerini yanlış anlama durumları görülüyor. Diğer fark ise yeteneklerde görülüyor. Bayanlar aynı anda çok fazla işi sürdürebilirken, erkekler bir anda sadece tek bir işe veya en fazla iki işe odaklanabiliyorlar.

Neden Erkeklerin Yalanları Belli Olur?
Yalan söyleme konusunda da beynin kıvrımlarındaki farklılıklar kendini gösteriyor. Bayanlar bir konuyu düşünürken beynindeki fazla gelişmiş bağ sayıları harekete geçerek tüm birbiri ile ilişkili konuları kafasında oluşturabiliyor. Ancak erkekler yalan söylerken sadece söylediği yalanın gerçekçi mi değil mi olduğuna odaklanabiliyor. Bu sırada da diğer ayrıntıları es geçmek zorunda kalıyor. Bir şekilde ellerinde olmadan kendilerini ele veriyorlar. Bayanların şeytan gibi görünmelerinin altında yatan sebep beynin anatomik farklılıklarından geliyor.

Sonuç:
Sohbetlerde ne anladığınız değil, karşınızdakinin ne anlatmak istediği önemli. Öncelikle bu düşünceyi tam anlamıyla benimseyebilirsek sıkıştığımız labirentten kurtulmamız daha kolay olacaktır. Diğer önemli sonuç ise bayanlarla sohbet ederken erkeklerin sandıklarından çok daha dikkatli olmaları gerektiğidir.

Hakkında Sohbet

Check Also

Mobil Sohbetin Günümüzdeki Yeri

Cep telefonları buraya sohbetler de buraya. Sohbett.com mobil sohbet ile sizlere hizmet sunmaya devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.