Anasayfa / Sağlık / Kadınlar İçin Ağırlık Çalışma

Kadınlar İçin Ağırlık Çalışma

Sporu hayatımızın bir parçası haline getirdiğimizde istediğimizi alıyoruz ve mutlu bir sona ulaşıyoruz. Kadınlar da spor yaptıkları zaman gayet fit bir vücuda ulaşıyor ve bir ortama girdiklerinde tüm gözleri üzerlerine çekiyorlar. Peki, sadece kondisyon çalışmaları ile vücudunuzu şekle sokmak yeterli mi? Tabiki de istediğiniz vücuda sadece kondisyon çalışmaları ile ulaşamazsınız. Az da olsa ağırlık çalışmak vücudunuzun istediğiniz forma ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İşte ağırlık çalışan kadınların daha sağlam olmalarının nedenler.

AĞIRLIK ÇALIŞAN KADINLAR KASLARINI ORTAYA ÇIKARABİLİR

Ağırlık çalıştığınız zaman vücudunuzda bulunan kaslar daha da sıkılaşacaktır ve daha fit görünmenize yardımcı olacaktır. Kaslarınız belli olur dediğimize bakmayın. Demek istediğimiz şey kaslar sıkılaşacağı için fit gözükmeye başlayacaklarıdır. Çoğu kadının korkusu ağırlık çalışınca erkekler gibi iri olacaklarıdır. Merak etmeyin yüksek ağırlıklarla çalışmayacağınız için öyle bir büyüme söz konusu olmayacaktır.

KALP SAĞLIĞINIZI ARTTIRIR

Ağırlık çalışmak sadece fiziksel görünüş için değil, aynı zamanda organ sağlığı bakımından da çok önemlidir. Orta şiddette çalıştığınız bir ağırlık programı kan basıncınızın azalmasına ve kalbinizin daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

BAŞARISIZLIKLARDAN DERS ÇIKARIRSINIZ!

‘’Nasıl olacak bu iş?’’ dediğinizi duyar gibiyim. Evet, ağırlık çalışarak başarısızlıkların üstesinden gelmeyi öğreneceksiniz. Çünkü ağırlık çalıştıkça hem fiziksel hem de zihinsel gücünüzün farkına varacaksınız. Zihinsel gücünüzün farkına varmak da sizi zor durumlarınızda ya da başarısız olduğunuz durumlarda harekete geçirmeyi sağlayacak.

Hakkında Sohbet

Check Also

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Çağımızda en çok rastlanan hastalıklardan birisi olan bel fıtığının belirtileri bacak ağrıları bel ağrısı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.