Anasayfa / Aşk / Kadınlar Neden Aldatır

Kadınlar Neden Aldatır

Kadınlar Neden Aldatır?Kadınlar Neden Aldatır?
Kadınların aldatma nedenleri üzerinde yapılan araştırmalarda birçok gizli gerçek ortaya çıkmıştır. Kimileri genel, bilinen ve tahmine dilen gerekçeler olmak ile birlikte kimileri şahsi kişiliklerinden kaynaklanıyor. Yani ortada hiçbir sebep yokken sadece kişiliklerinin gereği aldatan kadınlar da var.

Aldatıldığını Öğrenen Kadın
Kadınların aldatmasındaki en büyük neden, aldatıldığını öğrenen kadınların intikam hırsı olarak belirlenmiştir. Sezgileri kuvvetli olan kadınlar öncelikle aldatıldığını hissederler ama emin olamazlar. Emin olabilmek için bazı arkadaşlarını devreye sokarlar ve dedektifçilik oynamaya başlarlar. Sonunda da aldatıldığından emin olan bir kadın büyük acı yaşar. Bu acıyı O’na yaşattıran erkeğe de aynı acıyı tattırmak ister ve aldatmaya yönelir.

Aradığı İlgiyi ve Değeri Bulamayan Kadın

Kadınlar neden aldatır sorusunun ikinci büyük payını aradığı ilgi, sevgi ve değeri bulunmayan kadınlar oluşturmakta. Kız çocukları her evde el bebek gül bebek büyütülmektedirler. Özellikle babaları tarafından biricik kızları olarak büyütülen kızlar, her zaman ilgi ve şefkat gösterilmeye alışırlar. Evlendiklerinde de aynı ilgiyi ve değeri görmek isterler. Evlilik sırasında veya öncesinde partnerinden bu aradıklarını bulamazsa, O’na arzu ettiklerini sunarak, istediği duyguları yaşatabilecek başka bir erkeğe yönelirler.

Özel Duygularını ve Düşüncelerini Paylaşamayan Kadın
İlişki sırasında diyalog kurabilmek oldukça önemlidir. Kadınlar her duygularını, düşüncülerini değer verdiği erkek ile paylaşabilmek ister. Karşısındaki erkek bu ihtiyacı için gerekli zamanı ayıramıyorsa ya da düşüncelerini değersiz bulup gerekli titizliği sergilemiyorsa o erkekten vazgeçişe yönelirler. Doğru iletişim kuramadıkları erkekleri aldatma yoluna gidebiliyorlar. Doğru iletişimi bulabilmek için ilk olarak sohbet siteleri içerisinde kendilerini ifade etmeye çalışıyorlar. Sanal bir dünya olup, tüm gerçeklerden uzaklaşma eğilimi gösterebiliyorlar.

Heyecan Peşinde Koşmaktan Yorulmayan Kadın
Kadınların adatma nedenleri arasındaki son neden ise tamamen kişilik yapısı ile ilgili. Ortada mutsuzluk yaşatabilecek ya da sorun olarak nitelendirilebilecek bir durum olmasa dahi bulunduğu şartlardan çok çabuk sıkılabilen kadınlar var. Bu kadınlar her ne kadar kendilerini uzun süreli bir ilişkiye zorlasalar da başarılı olamıyorlar. Hep değişik duygular yaşamak, değişik ortamlarda bulunmak isteyen kadınlar, kişiliklerine çok fazla karşı koyamayıp aldatabiliyorlar.

Hakkında Sohbet

Check Also

Mutsuz erkekler kadınlara neden daha çekici görünür?

Her kadın mutlu bir aşk aradığını söyler ve mutlu bir hayat yaşamak ister. Hatta birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.