Anasayfa / Aşk / Kasım’da Aşk Neden Başka?

Kasım’da Aşk Neden Başka?

‘Kasım’da Aşk Başkadır’ filminden sonra Kasım ayında aşklar daha bir başka yaşanıyor olabilir. Dünya çapında o kadar büyük sansasyon yaratan bir filmin etkisi tabi ki büyüktür. Bu gerçeği göz ardı edebilmemiz mümkün değil. Ancak Kasım ayını aşklarda başka kılan başka özellikler de var. Çoğu psikolojik ve tamamen duygusal nedenlerden kaynaklanıyor. Biraz psikolojik olarak konuyu ele alalım bakalım altından neler çıkacak. Neden aşkı en güzel ve yoğun yaşadığımız ayın Kasım olduğuna birlikte göz atalım.

Bakalım Kasım’da aşk neden başkadır?

Soğuyan Havadan Kalbimizi Koruyabilmek

Aralık ayı ile kış başlıyor ve Kasım’da havalar iyice soğumaya başlıyor. Hele ki dört mevsimi yaşan Türkiye’de bunu çok iyi hissedebilme şansına sahibiz. Havaların soğuması insanlarda bir takım duyguları da uyandırır. Tıpkı havaların ısınması ile elde edilen titreşimler gibi. Kış aylarında yani soğuk havalarda birine yakın olma arzusu daha çok baskın bir hal almaya başlar. Soğuğun etkisinden kalbimizi koruyabilmek için, bilinçaltı olarak geliştirdiğimiz bir savunma mekanizmasıdır. Kalbimiz hızlı hareket etsin, vücudumuza daha çok kan pompalasın ve biz ısınalım. Aslında tüm iksir budur. Bu emri de bize veren sevgili kalbimizdir. Tabi her zamanki gibi kendisini arka planda tutar. Sinsiden ağlarını örerek aşkın alevine atar bizi. Hep özel birini ararız çevremizde. Bizim için özel olan ve kalbimize göre içimizi ısıtabilecek birini. Sonra da siz düşünün aşk geliyorum demez mi yoksa der mi?

Kasım Ayında Beynimiz Ne Yapıyor? Uyuyor mu?

Bu gelişmelerden beyin habersizdir. Olan biteni perdenin arkasından izler ama yaşananlara da anlam veremez. Biz eğer kalbimizin sesini dinler içimizi ısıtabilecek birini bulursak, beynimizde kendi kendine ‘bu yolu seçtiyse vardır bir bildiği, oysa ben onu o kadar da uyarmıştım bu işler konusunda’ der

Soğuk havalarda liman arayışlarımızda aklımızı biraz unutup kalbimize odaklandığımız anda da hop geldi Kasım’da aşk başkadır.

Hakkında Sohbet

Check Also

Mutsuz erkekler kadınlara neden daha çekici görünür?

Her kadın mutlu bir aşk aradığını söyler ve mutlu bir hayat yaşamak ister. Hatta birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.