Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Kırmızı Rujun Günlük Kullanımı

Kırmızı Rujun Günlük Kullanımı

Kırmızı ruju günlük hayatta nasıl kullanabilirsiniz? İşte kırmızı ruj sürme rehberi sizler ile buluştu.

Onlarca yıldır kırmızı ruj davetlerin vazgeçilmez güzellik klasikleri arasındadır.Ancak son zamanlarda da bu güzellik klasiği ile gündüz saatlerinde sıklıkla karşılaşmaya başladık. Bu gösterişli rengin gece davetleri ile sınırlandırılması fikrini hiç sevmediğimiz için kırmızı ruju gündelik hayatına kolaylıkla taşıman için ipuçlarımızı sizler için bir araya getirdik.

1- Kırmızı stlinin yıldızı olun

Günlük makyaj, gün içerisinde cildimizi taze tutmak istememiz ile orantılı olarak genellikle minimal olmaktadır. Ten makyajımızı da genellikle BB krem ile sınırlandırmaktaydık. Kırmızı ruj gibi iddialı bir tercih yaptığımızda da ten makyajımız ne kadar sade tutarsak, dengeyi o kadar sağlamış olacağız. Cilt rengi BB krem ile eşitleyerek makyajına başla ve sahneyi kırmızı dudaklarınıza bırakın.

2- Stlinde sadeliğe yönel

Kırmızı rujunu gösterişli yada ışıltılı bir elbise ile tamamlamak, gündüz saatleri için oldukça abartılı bir tercih olacaktır. Slim fit bir kot, beyaz t-shirt ve havalı makyajlarınız ile gözleri üzerine çekmeyi başaracaksınız.

3- Renk uyumlarından uzak dur

Renk kombinleri son derece demode, hele söz konusu kırmızı ruj ise kırmızı rujunu, kırmızı bir elbise ile kombinlememeni öneririz. Sezonun da vazgeçilmezi toprak tonları bu konuda en büyük yardımcınız.

4- Mat kırmızı klişesinin dışına çıkın

Konu kırmızı ruj olduğunda bir sürün ton ve doku seçeneği de vardır. Fakat oyunsever yanını vurgulamak istiyorsanız bizim önerimiz, mat tonlardan uzak durarak daha ışıltılı bir tercihe yönelmeniz.

5- Özgüvenli olun

Her ruju ustalıkla taşımanın en önemli yolu özgüven sahibi olmaktır. Eğer makyajından yada kendinden emin değilseniz bu güvensizlik dışarı yansıyacaktır. Bu nedenle, böyle yoğun ve koyu renkler tercih ettiğinde makyajını gülümsemenizle tamamlayın. Özgüvenli kadın, güzel kadındır unutmayınız.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.