Anasayfa / Dekorasyon / Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Eğer küçük salonlarınız varsa dert etmeyin. Doğru renk seçimi ve dekorasyonlarla salonunuzu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Salonunuzun küçük ve siz onun daha büyük ve geniş görünmesini istiyorsanız o zaman ilk iş ona uygun renk seçimi yapmanızdır.

Salonunuzun daha büyük görünmesi için salonun rengini daha açık ve mat renklerde seçmeye özen gösteriniz. Özellikle de beyaz renklerde salon duvarları boyandığı zaman salon olduğundan daha ferah ve büyük görünecektir. Duvarları beyaz seçtiğiniz zaman ona uygun perde seçimi mobilyalarla odanıza daha büyükmüş gibi bir hava katabilirsiniz. Eğer salon için duvar kağıtları da düşünecek olursanız yine soft renklerde beyaz çizgili renklerde duvar kağıtları kullandığınız zaman salonunuz daha ferah ve geniş görünecektir.

Küçük salonlar için daha çok dar sırtlı olan ve dar koçaklı olan koltuk takımları ve mobilyalar seçmeniz salonunuz genişliğini daraltamayıp daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Mobilya seçerken salonda yer kaplamayan seçmeye dikkat ediniz. Ayrıca salonda yer kaplamayan ve köşelere yerleştirilen küçük köşe takımlarından da seçebilirsiniz. Salonunuz için eğer TV ünitesini düşünüyorsanız öyle çok büyük olanlarından değil e daha çok az yer kaplayan küçük TV ünitelerini seçebilirsiniz. Salonlarınız için alacağınız perdelerde doğru seçim yapmak çok önemlidir. Daha çok küçük perdeler ya da ince tüller stor perdeleri kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Salonunuza derinlik genişlik katmak istiyorsanız camlarınızın tam karşısına büyük aynalar yerleştirip salona derinlik katabilirsiniz.

Hakkında Sohbet

Check Also

Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Özel yaşamınızın önemli bir bölümünü geçirdiğiniz yer olan yatak odalarının renk seçimi nasıl olmalıdır? Renklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.