Anasayfa / Sohbet / Muhabbet Etmenin Yolları

Muhabbet Etmenin Yolları

İnsanların iletişim kurarken kullandıkları muhabbet etmenin yolları çok fazla sayıda olup hangisinin doğru seçim olacağı üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Doğru muhabbet etme şeklini belirlerken içinde bulunulan an, mevcut durum, zaman ve karşımızdaki kişinin kişiliği, karakteri ve kırmızı çizgisi çok önemlidir.

Muhabbet ederken birebir mi görüşme yapıyoruz yoksa birden fazla kişiye mi hitap ediyoruz bu da önemli bir husustur. Eğer bir den fazla kişi ile muhabbet gerçekleştiriyorsak en önemlisi toplumda özel konulara yer vermemektir. Bir insanın şahsi bir meselesini, özel sırrını ya da kızdığımız bir konuya verdiğimiz tepkiyi toplum içerisinde gösterir ve muhabbetimize dahil edersek sonucunda pişman olacağımız anlar yaşayabiliriz. Zaten kendimizi karşımızda olan insanın veya insanların yerine koyarsak nasıl zor bir durumun içinde hissedebileceğimizi anlarız. Her konuda olduğu gibi bu konuda da kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmamalıyız.

Sohbet Odalarında Muhabbet

Yüz yüze görüşmelerin yanı sıra bir de sohbet odaları içerisinde yapmış olduğumuz görüşmeler ve sohbetler vardır. Orada da muhabbet eden biz olduğumuza göre çok fazla bir şey değişmeyecektir. Tabi kendimizi yani kimliğimizi gizleyerek insanların kırmızı çizgilerini geçip tepki almaya niyetli değilsek. Sohbet etmenin yolları sohbet siteleri içerisinde de yüz yüzeyken sahip olduğumuz alternatifler kadar çok sayıdadır. Bu alternatifler ve olanaklar nasılsa elimizin altında diye düşünerek aceleci davranmamalı ve adım adım ilerlemeliyiz. Örneğin daha yeni tanıştığımız ve az önce ‘merhaba’, ‘selam’ şeklinde bir diyaloğa girdiğimiz bir insana kamerayı aç da yüzünü göreyim demek hiç hoş olmaz ve birçok kişi tarafından yanlış anlaşılmalara sebep olur. Kameralı görüşme muhabbet etmenin yollarından biri olsa da onun da bir yeri, zamanı ve ortamı vardır.

Hakkında Sohbet

Check Also

Muhabbet Dostluk Bağları

Muhabbet dostluk bağları sadece reel hayatta değil günümüzün bizlere sunduğu imkanların kullanılması ile birlikte internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.