Anasayfa / Aşk / Mutsuz erkekler kadınlara neden daha çekici görünür?

Mutsuz erkekler kadınlara neden daha çekici görünür?

Her kadın mutlu bir aşk aradığını söyler ve mutlu bir hayat yaşamak ister. Hatta birçok kişi mükemmel ilişkilerle mutlu olacağını bile düşünür ve bunu hayal eder. Fakat bu sadece kadınların söylediği şeylerdir. Yapılan araştırmalar sonucunda aslında kadınların mutlu erkekleri özelikle cinsel açıdan çekici bulmadıkları ortaya konuşmuştur. Yani kadın erkek ilişkilerinde kadınlar aslında mutlu değil de mutsuz erkeklerle birlikte olmak isterler. Kadınlar erkeklerin kendilerini etkileyebilmesi için daha ciddi olmasını daha az gülmesini hatta biraz da sert bir görünüme sahip olmalarını isterler. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda aslında kadınların daha çok ailesine düşkün, aile kurmayı isteyen ve koruyucu olan erkeklerden hoşlandığı ve bu tarz erkekleri çekici bulduğu ortaya konmuştur. Erkekler ise daha çok cinsel anlamda açık olan kadınlardan hoşlandığını belirtmiştir.

Yani aslından kadın erkek ilişkileri konusuna bakıldığında erkekler kadınlarla tam tersi düşüncelere bağlıdır. Çünkü erkekler genel olarak daha sempatik, sürekli gülen, daha sıcak davranan ve daha anlayışlı kadınlardan hoşlanırlar ve kadınların bu şekilde davranması erkekler açısından çekici bulunur. Çünkü erkekler bu tarz kadınların cinsellik konusunda da oldukça açık olabileceğini düşünüyor.

Fakat kadınlar ise mutlu erkekleri daha rekabetçi gördükleri için böyle davranışlar sergileyen erkekleri çekici bulmazlar. Çünkü kadınlar bu tarz davranışları ola erkekleri fiziksel olarak daha güçsüz görmektedirler. Tabii ki bunun anlamı aslında kadınlar sadece mutsuz erkeklerle birlikte olmak istiyor demek değildir. Çünkü kadınların asıl istediği şey erkeklerin kadınlara yeteri kadar güven duygusu verebilmesi ve onu koruyabilmesidir. Yani kadın erkek ilişkilerinde kadın ve erkeğin beklentileri farklıdır. Fakat hem kadınlar hem de erkekler kendilerini seven, sevgisini gösteren, güvenebileceği biriyle birlikte olmak ister.

Hakkında Sohbet

Check Also

İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Midir?

Genel olarak özellikle erkeklerin ilişkilerde kendinden yaşça küçük kadınlarla birlikte olmak istedikleri bilinir. Çünkü eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.