Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Pürüzsüz Bir Cilt İçin Peeling ve Maskeler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Peeling ve Maskeler

Çoğu bayan yüzünün pürüzsüz dümdüz olmasını ister. Yüzümüzün pürüzsüz olması bakım ürünleri maskeler vardır fakat aslında yüzümüzün pürüzsüz olması için cildimizi içten de beslememiz lazımdır. İçten beslemek için ise bolca su tüketmeniz gereklidir çünkü bolca su tüketimi cildi nemlendirmeye yardımcı olacaktır ve cildin çatlamasını engelleyecektir. Ayrıca gerekli vitaminleri ve mineralleri gıdalarla meyvelerle alabiliriz. Ölü deriyi temizlemek için deniz tuzu: Kolayca yapılabilecek doğal peeling cilt yüzeyindeki ölü deri hücrelerini temizleyerek alttan yeni derinin çıkması, gözeneklerin açılarak cildin nefes almasını sağlar. Eğer cildiniz sivilceye yatkınsa ölü deriyi düzenli olarak temizlemeniz daha etkilidir. Maskenin malzemesi sadece deniz tuzudur. Yüzünüzü ılık suyla ıslattıktan deniz tuzuyla masaj yapıp yıkayınız.

Havuç maskesi: 2-3 tane orta boy havucu haşladıktan sonra püre kıvamına gelinceye kadar ezin 3 yemek kaşığı kadar balla karıştırın. Yüzünüze iyice yayın ve 10 dakika bekleyin. Ardında su ile durulayın. Portakallı yoğurt maskesi: Bu maske için 2 çay kaşığı yoğurt ve çeyrek su bardağı kadar portakal suyu yeterlidir. İkisini karıştırın ve parmak uçlarınıza masaj yaparak hafifçe 5 dakika kadar bu işlemi devam ettirin. 5 dakika sonunda yüzünüzü iyice yıkayın. Bu maske cildinizi canlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Ballı yüz maskesi: Sürekli duyduğumuz ve evde kolayca uygulana bilen maskelerden biridir. Sadece bal kullanılarak yapılan maskeden önce gözenekleri açmak için bir havluyu sıcak suya batırın ve sonra yüzünüze koyu 2-3 dakika bekleyin. Ve organik olan balı yüzünüze eşit şekilde yayıp 20-30 dakika kadar bekleyiniz. Gözeneklerinizin tekrardan küçülmesi için soğuk suyla yıkayınız. Kırışıklıklar için üzüm maskesi: Özellikle göz çevresinde oluşan ince kırışıklıklar için bu maskeyi kullanabilirsiniz. Çekirdeksiz üzümü ortadan ikiye bölün ve göz çevreniz, ağız kenarları ve alın bölgesine sürün. 20 dakika kadar kurumasını bekleyin ve 20 dakika sonunda bol su ile yüzünüzü yıkayınız.

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.