Anasayfa / Sağlık / Radyasyondan Korunmak İçin 9 Besin Maddesi

Radyasyondan Korunmak İçin 9 Besin Maddesi

Radyasyon artık günlük hayatımızda ne yaparsak yapalım zararlarından bir türlü kaçamadığımız büyük bir sorun. Elimizden bir türlü düşürmek bilmediğimiz cep telefonları, bilgisayarlar, televizyonlar yaydıkları radyasyon sebebi ile sağlığımıza ciddi zararlar veriyorlar. Bu zararların bir kısmını belki şu anda hissetmiyor olabiliriz, fakat yakın bir gelecekte radyasyonun neden olduğu hasarların boyutlarını hep birlikte göreceğiz. Artan kanser vakaları zaten radyasyonun ne boyutlarda olduğunu aslında gösteriyor. Peki radyasyona karşı hangi besin maddelerini kullanabiliriz?

1-) İyot
İyot, tiroid bezi üzerinde etkili bir madde ve radyasyonun zararlı etkilerini azaltabilecek özelliğe sahip. İyot içeren, balık, süt, yoğurt, kabak, kuru fasulye, çilek gibi besin maddelerini düzenli olarak kullanabiliriz.

2-) Klorella (Bir Çeşit Yosun)
Klorofil açısından zengin olan bu alglar, güçlü bir detoks etkisine sahiptir. Civa zehirlenmelerine karşı oldukça etkilidir. Bir doktor tavsiyesi kontrolünde, kapsül olarak tüketilebilir.

3-) Turpgiller
Brokoli, lahana, turp, Brüksel lahanası, havuç radyasyonun verdiği zararlarla savaşan güçlü antioksidanlardır.

4-) Reishi Mantarı
Bağışıklık sistemini destekleyen mantarlar, yüzyıllardır Çinliler tarafından kullanılmaktadır. Reishi mantarı özel bir mantar türüdür ve radyasyonun zararlı etkilerinden vücudu korur.

5-) Narenciyeler
C vitamini açısından zengin birer kaynak olan limon, portakal, mandalina, greyfurt vücudu radyasyonun etkilerine karşı güçlendirir ve bağışıklık sağlar.

6-) Hindistancevizi Yağı
Anti-viral özelliğe sahip Hindistancevizi yağı, tiroit bezlerini güçlendirir ve kansere karşı etkili bir kemoterapi ürünü olarak kullanılır.

7-) Elma
Çeşitli araştırmalar, günde bir elmanın radyasyonun neden olduğu zararlı maddeleri vücuttan atmakta oldukça etkili olduğu sonucunu ortaya koymuştur.

8 -) Pancar
Sağlıklı lifler açısından zengin olan pancar, kanı temizler ve düşük hemoglobin seviyesini arttırmaya yardımcı olur.

9-) Sarımsak
Sülfür açısından zengin bir besin olan sarımsak, kırmızı kan hücrelerini korur ve radyasyona karşı etkili bir savaşçıdır. Günde bir diş sarımsak, vücudunuzu korumaya ve formda tutmaya yetecektir.

Hakkında Sohbet

Check Also

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Çağımızda en çok rastlanan hastalıklardan birisi olan bel fıtığının belirtileri bacak ağrıları bel ağrısı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.