Anasayfa / Dekorasyon / Salon Takımları

Salon Takımları

2023 salon takımları bu yıl biraz daha farklı bir tarzla geliyor. Birkaç yıl önce salon takımı ve oturma odası takımı denildiği zaman akla birbirine benzer koltuklar geliyordu. Fakat bu yıl o anlayış tamamen birbirinden ayrıldı.

2023 yılında 1800’lü yılların kraliyet odalarında kullanılan koltuk modelleri salonları süslemek için piyasalara sunuldu. Ayrıca gümüşlük takımları ve yemek masaları da koltuklar ile aynı desende. Fakat bu koltukları kraliyet koltuklarından ayıran şey ise renkleri oldu. Salon takımları için en çok tercih edilen renkler beyaz ve krem tonları oldu. Ayrıca üst süslemeleri içinde genellikle kemik rengi tercih edildi. Salon takımlarının yemek masaları ise yine filmlerde izlediğimiz kraliyet masalarını andırıyor. Masadan ziyade etrafına konulan sandalyelerin deseni ve yüksekliği bu havayı yaratıyor.

Salon takımlarının yanında oturma odası grupları da bu modelden biraz etkilenerek tekli koltukların yerlerine berjerleri getirdi. Fakat bunları salon takımlarından ayıran şey çok daha renkli olması oldu. Ayrıca salon takımları oturma odasına göre çok daha şık durur. Oturma odası renkleri arasında en kullanılan renkler mavi, tozpembe, turkuaz ve kırmızıdır. Ayrıca bu renklerden yapılan oturma gruplarına çiçek desenli ya da baskı desenli rengarenk berjerler yapılarak eski oturma odalarına farklılık gelmiştir. Fakat bunları seçerken dikkat etmemiz gereken bir diğer noktada koltukların ayak kısmıdır. Çünkü evin diğer aksesuarlara koltuk takımlarının ayaklarına göre döşenmektedir.

Hakkında Sohbet

Check Also

Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Özel yaşamınızın önemli bir bölümünü geçirdiğiniz yer olan yatak odalarının renk seçimi nasıl olmalıdır? Renklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.