Anasayfa / Güzellik ve Cilt Bakımı / Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara cildimizin kara sarı bir görünüm almasına kapı aralar. Aynı zamanda kırışıklıklarında oluşunu tetikleyen sigara özellikle cildin ince deri tabakasına sahip bölgelerede sarkmalara bile yol açabilmektedir.

Bunun için hem cildin bu hasardan olabildiğince korunması hemde renk koyulaşmasına engel olmak için pirinç kepeği yağının etkili bir bakım yöntemi olduğunu smylemek mümkün. Aynı zamanda özellikle yüz ve el gibi tahrişin en belirgin görüldüğü bölgelere shea butter gibi yüksek nemlendirici özelliği bulunan yağların uygulanmasıda hafife alınmaması gereken bir yöntemdir.

Ancak bu uygulamarın yanında düzenli olarak uygulanacak kimyasal peeling yöntemleri, yeni deri olşumunu sağladığı, hasarlı yada siğara vb. nedenlerden kaynaklı tahriş olmuş cilt problemlerinde elestin lifleri uyararak hareketlenmeyi sağlayan ve kolajen üretimini hızlandıran etkisi ile en etkili yöntem olduğunu söylemek mümkün.

Cilt üzerinde yarattığı hafif çaplı kimyasal yanıklar sayesinde cildin tabakalar halinde soyulmasını sağlayan kimyasal peeling yöntemi aynı zamanda son dönem cilt bakım uygulamalarında yaygınlığı giderek artan bir uygulamadır

Hakkında Sohbet

Check Also

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım, her zaman masraflı bir o kadar da yıpratıcı olarak bilinen bir uygulamadır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.