Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Teknoloji ve İnsan

Teknoloji ve İnsan

Birbirine bağlı olan iki kavram.İnsan ve teknolojinin Gelişimi.Biri diğeri İle besleniyor Aslında.
21.yy İle teknolojinin ne Kadar ileri seviyeye geldiğini Hepimiz biliyoruz.Teknoloji geliştikçe aslında İnsanın Ne kadar geliştiğini yada İnsanın kendini geliştirdikçe teknolojinin ne kadar geliştiğini Görebiliyoruz.Peki Bu gelişimlerin bize faydalı olan yönleri nelerdir onu ele alalım.
Teknoloji diyince akla gelen bilgisayar telefon tablet mekanik araçlar vs gibi araçlar akla ilk gelenlerdir.zamandan ve masraftan kazanç elde ettiğimiz doğrudur.fakat doğru kullanıldığı sürece..
Etrafımıza baktığımızda insanın teknolojiyi değil de,teknolojinin insanı kullandığını görmemek mümkün değildir.İnsan oğlu teknolojiye esir kaldığı sürece teknolojiden doğru faydalanmamız mümkün olmayacaktır.Toplumda yapılan araştırmalarda,bir çok insanın teknolojiyi kötü görmelerine bile sebep olmuştur.Bu Sorunun Ortadan Kalkması Tabiî ki de yine insanın bilinçlenmesine bağlıdır.doğru zamanda kullanıldığında bu farkı açıkça görebiliriz.
Bunlara küçük misal verecek olursak internet.çağımızın teknolojisi gözü ile bakılıyor.şuan siz bile iyi yönlerinin yanı sıra kötü yönlerini sayarsanız bir çok durumu sayabilirsiniz.peki aslında kötü olan teknolojimi yoksa kullanıcısımı ?
Bilgisayar ile yaşayan internet,cep telefonları ile birlikte insanın bir parçası haline gelmiştir.artık bilgiye çok hızlı ulaşma imkanı sağlamıştır.bu insanlık için çok faydalı hale gelmiştir.Bir yönü daha var ki yanlış şeyler için kullanıldığında bir felaket bile olabiliyor.aslında çelişkili olan bir durum çıktı.iyi olan bir bir durum nasıl olurda kötüleşebiliyor.ama sorunun cevabı çok basit.iyi olan sabit kalsa,onu kullanan kişiler değişince sonuçlarda değişebilir.o yüzden kullanıcısına göre teknoloji için iyi veya kötü diyebiliriz.
Sonuç olarak çok iyi bir imkan olan teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilmek için, bilinçlenmek ve doğru kullanmak gerekir.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.