Anasayfa / Dekorasyon / Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Özel yaşamınızın önemli bir bölümünü geçirdiğiniz yer olan yatak odalarının renk seçimi nasıl olmalıdır? Renklerin reddedilemez bir gücü olduğu birçok insan tarafından bilinmektedir. Ama hangi rengin neyi temsil ettiğini bilmek konusunda kafa karışıklığı olabilmektedir. Kafanızda meydana gelen bu fikir karmaşasını gidermek için size birkaç ipucu verebiliriz. İşte yatak odanızda kullanabileceğiniz renkleri şöyle sıralayabiliriz:
Doğada bulunan renklerin en canlısı olarak kabul edilen kırmızı ile başlayalım. Kırmızı, bulunduğu ortama enerji ve canlılık yayan bir renktir. Ayrıca dominant ve dinamik bir özelliğe sahiptir. Kırmızı, iştah açıcı bir renktir. Hormonsal artışı sağlar ve cinsel aktiviteyi artırır. İşte bu yüzden evli çiftlerin yatak odalarında kullanmaları gereken renklerin başında gelmektedir. Ayrıca bu renk, yaraların iyileşmesini kolaylaştıran ve düşünceleri etkileyen bir renktir. Dikkat çekici bir renk olduğu için tüm ilgiyi üzerinde toplar ve çiftlerin birbirlerine olan ilgilerini tazeler. Ayrıca kırmızının geniş ton yelpazesinde bulunan gül, kestane ve bordo tonlarını yatak odalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Odanızda huzurlu bir ortam yakalamak istiyorsanız, fıstık yeşili, lila, beyaz, açık mavi renklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca beyaz rengin yatak odanızda bulunmasını istiyorsanız, bu rengi siyah ile kombin yaparsanız hem modern hem de huzur verici bir ortama sahip olursunuz.

Bir başka renk seçeneği olarak da bej ve açık pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Uyku problemi çekenlerden iseniz mavinin açık tonları, leylak rengi ve rahatlatıcı diğer renk seçeneklerini uygulayabilirsiniz. Rahatlatıcı renk ve desene sahip duvar kağıtlarını kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bir başka yöntem ise; odanızda televizyon ve telefon gibi elektronik eşyaları bulundurmamaya özen gösterirseniz, uyku probleminizi gidermiş olursunuz.

Hakkında Sohbet

Check Also

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yeni ev yaptıranlar ya da alanların en çok dikkat ettikleri alanlardan biri de banyolarıdır. Çünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.