Anasayfa / Sağlık / Zayıflamaya Yardımcı 7 Bitki

Zayıflamaya Yardımcı 7 Bitki

Piyasaya sürülmüş çok sayıda zayıflama ürününün arasından gerçekten sağlıklı olanını ve işe yarayanını bilmek çok da kolay değildir. Bu ürünlerin büyük kısmı işe yaramamakla birlikte, sadece göz boyuyor. Muhtemelen baharatların, kilo vermeye yardımcı olduklarını duymuşsunuzdur. Diğer taraftan bazı otların da kilo vermeye yardımcı oldukları bilinmektedir. Bu bitkiler (otlar) şunlardır.

1-) Maydanoz
Doğal bir idrar söktürücü olan maydanoz, midedeki şişkinliğin giderilmesinde de etkilidir. İçerdiği sağlıklı lifler sayesinde sindirimi kolaylaştıran maydanoz, kilo vermeye yardımcı olur.

2-) Biberiye
Anti-inflematuar ve antioksidan özelliklere sahip olan biberiye otu, kan şekerini düşürülmesine yardımcı olur. Yapılan çalışmalarda, karnosik asit içeren biberiyenin kilo vermekte oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir.

3-) Kekik
Polifenoller ve flavonoidler açısından oldukça zengin bir kaynak olan kekik, metabolizma hızını arttırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.

4-) Biber Nanesi (Bahçe Nanesi)
Normal naneden 30 ila 90 cm daha uzundur. Ülkemizde çok bilinmemesine rağmen, yurtdışında yaygın olarak kullanılır. Hormonal dengesizliklerden kaynaklanan kilo problemlerine karşı oldukça etkilidir. Özellikle kadınlarda, hormonal dengeyi düzenleyen nane, zayıflamaya yardımcıdır.

5-) Adaçayı
Adaçayı, stres ve anksiyete ile mücadelede çok etkili bir besindir. Sakinleştirici bir etkiye de sahip olan adaçayı, yağ yakımını kolaylaştırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

6-) Kelp (Bir Çeşit Su Yosunu)
Kelp, iyot açısından zengin bir bitkidir. İçerdiği iyot sayesinde tiroid hastalıklarına da iyi gelen kelp, metabolizmayı da hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

7-) Nane
Nane, tokluk hissi verir ve iştahı kesmeye yardımcı olur. Sindirime de oldukça yardımcı olan nane, hazımsızlığı giderir, gaz problemlerine karşı etkilidir ve kilo vermeye yardımcı olur.

Hakkında Sohbet

Check Also

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Çağımızda en çok rastlanan hastalıklardan birisi olan bel fıtığının belirtileri bacak ağrıları bel ağrısı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.